Jdi na obsah Jdi na menu
 


Počtářský úkol

Zeptejte se při vhodné příležitosti (třeba na setkání matematiků), kdo z přítomných se považuje za nejlepšího počtáře. Odvážlivci pak řekněte, ať pozorně poslouchá, a začněte s hádankou: "Ve vlaku jede 348 cestujících. V Plzni 83 cestujících vystoupí a 24 nastoupí..." Teď udělejte přestávku a vyčkejte, než si Vaši posluchači v čele se svým výborným matikářem propočtou, kolik to vlastně ve vlaku jede lidí. Když si viditelně oddechnou, že daný početní úkol zvládli, se zcela nevinným výrazem se jich zeptejte, kolikrát vlak zastavil...

Jasnovidec

Bezostyšně se chvástejte tím, že umíte číst myšlenky a vidíte do budoucnosti. Po mnoha pošklebcích Vašich kamarádů a známých přejděte k odvetě. Vezměte do ruky 3 mince a jednu z nich uchopte tak, aby ji všichni viděli, a pak ji položte do dlaně najbližšího přihlížejícího se slovy: "Dávám Vám tuhle minci, pevně ji sevřete v dlani." Až toto provedete, uchopte druhou minci a se stejnými slovy ji předejte dalšímu přihlížejícímu. Když uchopíte třetí minci, beze slov se obraťte k dalšímu divákovi. Pokud je alespoň trochu normální, natáhne ruku s otevřenou dlaní... a vy s triumfálním úsměvem všem oznámíte: "Teď kupříkladu vím, že tento divák si myslí, že dostane minci."

Gumové sušenky

Není nad to nabídnout kamarádům nebo známým něco na zub. Kdo by neměl rád sušenky! A ještě k tomu s oříškočokoládovou náplní. A když už tak leží opuštěné na stole, stěží někdo odolá, aby aspon jednu neochutnal. A to je ta pravá chvíle pro Vás: Předem do náplně "vpašujte" tenký proužek tuhého papíru nebo gumy a pak už se jen pohodlně usaďte, abyste si vychutnali komediální výstup Vašich kamarádů. Úspěch zaručen.

Potopa v klíně

Nepůjde sice o katastrofu kontinentálních rozměrů, ale mokré kalhoty či košile dokáže někoho pěkně naštvat, takže si oběť vybírete více než obezřetně. Do dna pet lahve udělejte jehlou nebo tenkým hřebíčkem několik direk, pak do ní nalijte limonádu a uzavřete. Pokud s ní nebudete třepat, limonáda by neměla vytéct, i když tam jsou díry. Pak už stačí jen udělat dobrý skutek a obšťastnit limonádou žíznivého. Jakmile odšroubuje uzávěr lahve, z jejího dna se spustí limonádový déšť...

Vodní mučení

Další dobrý vtípek na mejdan. Vyberte si oběť a řekněte: "Vsadím se, že nedokážeš zazpívat Pec nám spadla a přitom na každé ruce balancovat se sklenicí vody." Takové výzvě se jen těžko odolává, dokonce i když upřesníte, že sklenice musí stát ne hřbetech rukou. A když začne odvážlivec zpívat se sklenicemi na rukou, Vy a Vaši přátelé prostě odejděte. V té chvíli mu dojde, že takhle sám nemá možnost se sklenic nijak zbavit. Zůstane tam jako ryba na suchu, i když postupem času už spíš na vodě... Můžete samozřejmě pouze dělat, že za sebou zavíráte dveře, a nenápadně na něj koukat z předsíně. I tak to bude vypadat taktrochu navlhle.

Na provázku

Tenhle vtip je neuvěřitelně jednoduchý a jeho úspěch závisí jen na tom, jestli se Vám podaří vybrat si vhodné lidi. S provázkem v ruce zastavte na ulici někoho, kdo vypadá že nespěchá, a vysvětlete mu, že jste zeměměřič a Váš kolega právě odešel. Hned na to ho požádejte, jestli by byl tak lakav a přdržel Vám jeden kousek provázku, že Vy si jen něco změříte. Pak zmizíte ihned za rohem a stejnou historku povězte jinému chodci. Pokud se to povede, ztraťte se a nechte tam stát dva úplně cizí lidi, každého s jedním koncem provázku. Pokud tam budou ještě za soumraku, tak jste vybrali ty správné oběti.

Telefonní budka

Tenhle trik uvádím spíše pro zpestření. Abyste jej mohli provést, musíte vidět z okna na telefonní budku. První, co musíte udělat, je zjistit si její číslo. Až uvidíte někoho jak jde do této budky, vytočte telefon. Musíte to načasovat tak, aby telefon začal zvonit přesně když tam vstopí. Pokud to zvedne, bude samozřejmě zmatený, kdo by očekával že mu někdo bude volat do budky? Když získáte pozornost dotyčného, dejte mu úkol. Když budete mít kliku, bude poblíž například nějaká dáma čekat na autobus. Popište ji (padesátnice, blond valsy...), vysvětlete že je to Vaše žena a že jí potřebujete vyřídit, ať koupí dva řízky k večeři navíc. Dotyčný bude patrně ze začátku protestovat, ale když ho dost naléhavě poprosíte, určitě na Váš požadavek přistoupí. Až ho konečně přesvědčíte, můžete z okna sledovat, jak přepadl úplně cizí osobu a začal jí vysvětlovat cosi o řízkách. Po několika zmatených slovech a gestech si s Vámi bude ta osoba chtít pravděpodobně jěště pohvořit. Pak prostě zavěsíte. Ale pozor! Z telefonních budek lidé někdy volají třeba na záchranku a v tom případě rozhoduje každá vteřina, takže pokud vidíte někoho rozrušeného, tento trik raději nezkoušejte.

Vodní dílo

Tento trik může být nebezpečný! Dejte si pozor! Sežeňte si umělohmotnou mísu a smeták s dlouhou násadou. Naplňte mísu vodou a slibte své oběti neuvěřitelnou, neopakovatelnou podívanou, jestli podrží násadu od koštěte zatímco Vy vylezete na židli, abyste dosáhli na strop. Mísu opatrně přitiskněte na strop - otevřenou stranou nahoru a řekněte oběti, aby smetákem přidržela dno akvária, ať nespadne. Pak prostě slezte ze židle a odejděte z místnost. Až se vrátíte, najdete buď kamaráda se značně bolavýma rukama, nebo mukrý koberec.

Sedmá velmoc

Toto je ten nejmistrovitější kousek, který můžete někomu provést! Vaše oběť musí být někdo, kdo má neobvyklého koníčka. Mezi kamarády určitě někdo takový bude - jeden má největší sbírku ořezávátek v okrese, další o víkendu závodí v běhu se sekačkou... Vášniví sběratelé si nikdy nenechají ujít příležitost předvést svou sbíku širšímu publiku. Někdo, kdo má v pokoji obrovskou sbírku nehtů slavných lidí němůže pochopit, proč to všichni neobdivují. Proto jsou tito lidé ideálním terčem pro podvod s novinovým článkem. Aby to vyšlo, potřebujete spolupachatele, někoho s mobilním telefonem, kdo je ochtný zahrát si na reportéra z místních novin. Dejme tomu, že obětí je sběratel topinkovačů. Ať ho Váš kamarád zavolá, tvrdí mu, že je novinář a že by moc chtěl napsat článek o jeho sbírce. Vaše oběť bude ochotna spolupracovat, zvlášť když se "novinář" bude dost přesvědčivě zajímat o sbírání topinkovačů. Na konci prvního rozhovoru mu reportér nechá číslo, to pro případ, že by sběratel volal do novin, a dozvěděl se, že tam nikdo takový nepracuje. Háčkem bude ale fotografování. Noviny by mnohem raději vnež ve sběratelově domě pořídily fotku třeba na pracovišti nebo ve škole, někde, kde ho bude obklopovat mnoho obdivujících kolegů. Den fotografování je stanoven na úterý a oběť byla požádána, aby s sebou přinesla tolik topibnkovačů, kolik dovede. Do auta a dvou velkých kufrů se jichzvládne naložit 104. Protože fotografovat se má nahoře v kanceláři, stráví celé dopoledne tím, že nosí topinkovače nahoru, ovšem v 11:45 mu falešný reportér zavolá, že fotograf byl bohužel odvolán na naléhavou akci. Fotografování se přesunuje na čtvrtek, na stejnou dobu. Sběratel se obává, že by mu jeho sbírku chtěl určitě každý ukrást, a tak si ji zase odváží domů. Ve čtvrtek ji znovu přiveze ale fotoh´grafování je opět zrušeno, tentokrát proto, že fotograf onemocněl. Hněv oběti je tak zmírněn starostí o zdraví fotografa. Váš přítel mu svatosvatě slíbí, že v pondělí tam již fotograf jistojistě bude a dodá, že šéfredaktorovi se to moc líbí, a byl brád, kdyby si vzal sběratel na sebe zástěru a kuchařskou čepici. S lichotkami se to dostane daleko. V pondělí jsou tu topinkovače zase. V pondělí je oběť v celé své kráse (v zástěře a kuchařské čepici) mezi 105 topinkovači (podařilo se mu vzít jich ještě víc) a čeká na fotografa. Vy na chvilku odejtete něco zařídit. Vrátíte se v barvitém obleku s automatickým foťáčkem či atrapou v ruce. V té chvíli to dotyčnému již dojde. Když směrem k Vám poletí vzduchem topinkovač, napadne Vás, že možná přece jen nemá smysl pro humor...

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

kreténe

(mája 55555555555555555555, 9. 3. 2010 15:17)

jo no pekne trapna stranka jako páč tohle je fakt leda tak pro maly mimina!

pico

(tyraj10, 24. 1. 2008 16:07)

proc kopirujes prvni stranku co ti najde google?? ubozaku

Cože?

(Ilona, 27. 9. 2007 10:39)

A toje jako všechno?Teda, to je velká slabota. No asi si kanadský žertík nikdy nedělal viď?